Kolekcja lamp Wspólny/Wspólna

„Wspólny/Wspólna” to kolekcja lamp, łączących świecenie skupione w obszarze prac precyzyjnych (o natężeniu 800lx) z odbitym światłem  rozproszonym, mającym charakter dekoracyjny (50lx). Przenoszenie środka ciężkości konstrukcji mniejszego modelu lampy powoduje zmianę jej zastosowania. Duży model lampy zapewnia możliwość rotacji elementu sufitowego o 360˚, co zwiększa pole oświetleniowe. Dzięki obrotowości kołnierza w obu modelach możliwa jest koncentracja strumienia świetlnego na płaszczyznę pracy.

Badania i analizy kierunków świecenia i kątów regulacji elementów formy dążyły do zoptymalizowania zastosowania lampy w wielu miejscach. Prace prototypowe opierały się na stworzeniu ruchomych stelaży dla różnych konfiguracji usytuowania źródła światła i blendy względem siebie oraz mierzeniu ilości światła w pomieszczeniu oraz strefach pracy przy pomocy luksomierza. Przegubowe konstrukcje z możliwością blokowania ustawień przebadane zostały pod względem kierunku, kąta oraz mocy świecenia.

Kołnierze, w zależności od modelu, wykonano z forniru osikowego, blachy miedzianej lub tytanowo- cynkowej oraz z tworzywa polipropylenowego Priplak. Ich wypełnienie stanowi rdzeń- stożek wytoczony z drewna klonowego, w którym znajduje się źródło światła. Blenda, element odbijający światło, powstał z blachy tytanowo- cynkowej lub miedzianej. Całość osadzona jest na konstrukcji ze stali nierdzewnej.

Zamierzeniem projektowym jest wykorzystanie jednej lampy do wykonywania czynności o zróżnicowanych wymaganiach oświetleniowych w kilku strefach funkcjonalnych wnętrza.

Lico - kolekcja trójwymiarowych okładzin do wnętrz zintegrowanych z oświetleniem.

Pomiędzy. Wnętrza kamieniczne w Poznaniu.

Halobiur 123

Nowy wizerunek sieci Liquider Store

Przestrzeń biurowa marki ZPM Biegun

Przestrzenie komercyjne - mały format

Ogród traw w Dębowie

W równowadze

Proporcje natury

Kolekcja lamp Wspólny/Wspólna

Rodzinne wnętrza w Żerkowie

Restauracja Nihil Novi w Radomiu

Prosto, wnętrza łazienki w Dębowie

Odbicia Natury, Akademia Hansgrohe

Kostka Gierkowska w Borku Wielkopolskim

Schron, ogród w Mogilnie

Runo leśne, ogród w Jaraczewie

Rdzawe wariacje, ogród w Jarocinie

Geometryczny ogród pod Poznaniem

Plac muzyczny w Jaworznie

Pawilon Wystawienniczy

Green View Przystanek Autobusowy w Suchym Lesie