Lico - kolekcja trójwymiarowych okładzin do wnętrz zintegrowanych z oświetleniem.

Lico - kolekcja trójwymiarowych okładzin do wnętrz zintegrowanych z oświetleniem.

Rezultatem realizacji jest zaprojektowana i wdrożona do przestrzeni biurowych, mieszkalnych i rekreacyjnych kolekcja okładzin Lico, która odpowiada na refleksje związane z jakością materiałów funkcjonujących w otoczeniu człowieka. Zaczątek myśli dla geometrii okładzin stanowiły rytmy stalowych kształtowników w architekturze przemysłowej. Charakterystyczna budowa dwuteownika znalazła swoje odzwierciedlenie w prefabrykowanym systemie okładzin.

Poszukując trwałych, szlachetnych materiałów, swoją uwagę skierowałam ku miedzi, będącej najstarszym metalem wydobywanym przez człowieka, już w starożytności wykorzystywanym do tworzenia pokryć dachowych. Miedź w całości podlega recyklingowi. Innym charakterystycznym budulcem współczesnych detali architektonicznych jest blacha tytanowo- cynkowa. Wyróżnia ją lekkość i plastyczność. Tytan- cynk występuje w kilku wariantach kolorystycznych, uzależnionych od stopnia patynacji, od metalicznego połysku do grafitowej, szczotkowanej powierzchni.

Za najstarszy materiał budowlany, obok gliny i kamienia uchodzi drewno. Wśród krajowych gatunków, będących surowcem trwałym, o bogatym usłojeniu, wyróżnia się jesion wyniosły (z języka łacińskiego Fraxinus excelsior, należący do rodziny oliwnikowatych- Oleaceae). Jest okazałym drzewem liściastym, dorastającym do 40 metrów wysokości, zaliczanym do długowiecznych, żyjących nawet 300- 400 lat.

Zastosowanie lekkich, linearnych, arkuszowych materiałów jak i litego, zwartego w formie budulca pozwoliło na uzyskanie zróżnicowanego charakteru okładzin. „Lico miedziane”, Lico tytanowo- cynkowe” oraz „Lico jesionowe” stanowią reinterpretację rytmu stalowych dwuteowników.

Elementarnym założeniem projektu była integralność materiału i światła. Eksponuje ono właściwości blachy oraz drewna poprzez zróżnicowany stopień odbicia i pochłaniania ich powierzchni oraz emisję barw na otoczenie. Miękkie refleksy światła uwydatniają właściwości użytych budulców, nie powodując efektu olśnienia.

Lico - kolekcja trójwymiarowych okładzin do wnętrz zintegrowanych z oświetleniem.

Pomiędzy. Wnętrza kamieniczne w Poznaniu.

Halobiur 123

Nowy wizerunek sieci Liquider Store

Przestrzeń biurowa marki ZPM Biegun

Przestrzenie komercyjne - mały format

Ogród traw w Dębowie

W równowadze

Proporcje natury

Kolekcja lamp Wspólny/Wspólna

Rodzinne wnętrza w Żerkowie

Restauracja Nihil Novi w Radomiu

Prosto, wnętrza łazienki w Dębowie

Odbicia Natury, Akademia Hansgrohe

Kostka Gierkowska w Borku Wielkopolskim

Schron, ogród w Mogilnie

Runo leśne, ogród w Jaraczewie

Rdzawe wariacje, ogród w Jarocinie

Geometryczny ogród pod Poznaniem

Plac muzyczny w Jaworznie

Pawilon Wystawienniczy

Green View Przystanek Autobusowy w Suchym Lesie